Bulut Sunucu

VMware ve Hyper-v ile desteklenen bulut platformumuz Fijutsu Ethernus Store ve Blade server ile güçlendirilmiştir.

CPU RAM Ücret
Vds 2 1 Core 2 GB
119.00 119.00 /Ay
Vds 3 1 Core 2 GB
159.00 159.00 /Ay
Vds 4 2 Core 4 GB
169.00 169.00 /Ay
Vds 5 2 Core 4 GB
219.00 219.00 /Ay
Vds 6 4 Core 8 GB
309.00 309.00 /Ay
Vds 7 4 Core 8 GB
369.00 369.00 /Ay
Vds 8 4 Core 8 GB
439.00 439.00 /Ay
Vds 9 8 Core 12 GB
699.00 699.00 /Ay

Bulut Sunucu - Sıkça Sorulan Sorular

Bulut Sunucu (Cloud Server) fiziksel bir sunucunun özel yazılımlar ile sanal kaynaklar (CPU, Ram, Disk) atanması ile elde edilen sunucu hizmetlerinin bütünüdür. Yani fiziksel kaynakları birden fazla işletim sistemi kullanabilir. Aynı sunucuda farklı servisler birbirlerinden etkilenmeden çalışabilir. Bulut bilişim yani sanallaştırmada kullanıcı izelasyonu ve güvenliği ise çok yüksektir. Hiç kimse diğer sunucudaki servisi veya dosyaları göremez. Bulut sunucu sistemi ile sunucu barındırma yeri, elektrik tüketimi ve network maliyetlerinden tasarruf edilerek daha ekonomik ama performanslı bir hizmet elde etmek mümkündür.

VDS (Virtual Dedicated Server) İngilizce ifadesinin kısaltmasıdır. Yani sanal olarak atanan kaynaklar ile elde edilen sunucu sistemidir. Bu yöntem diğer sanallaştırma teknolojilerine göre daha performanslı ve güvenlidir. Ana sunucudan atanan ram, CPU ve disk gibi kaynaklar gerçeksınırlarına kadar size ait olacaktır. Bir kullanıcıya atanan kaynak sistemden ayrılır ve başka bir kullanıcı ile paylaştırılmaz.

Örneğin sunucunuzu 8 GB ram ile sipariş ettiğinizde kullanmasanız dahi 8 GB ram size atanır ve kullanılabilir durumdadır. Diğer sistemlerde ise (Örneğiin VPS) atanan kaynaklar boş ise farklı bir kullanıcı tarafından kullanılabildiği için ana sistem yoğunluğunda herkesin hizmeti yavaşlar.

Talep ederseniz elbette VDS sunucunuzun özelliklerini değiştirebilirsiniz. VDS sunucunuzda bazı sitelerinizin ziyaretçileri oldukça arttı ve sunucunuz yeterli gelmiyor.Sunucunuz yavaşlamaya başladığında hizmet paketinizi yükseltebilirsiniz.

Paket yükseltmelerinin sunucunuza uygulanması birkaç dakikalık kısa kesintiler ile gerçekleşebilmekte ve bu işlem için en uygun zaman dilimi tarafınızdan belirlenebilmektedir.

Evet,kesinlikle avantajlıdır.

Örneğin 3 adet sunucuya ihtiyacınız var. Birini web server, birini kişisel server, diğerini de mail server olarak kullanmak istiyorsunuz. Eğer fiziksel sunucu tercih ederseniz 3 adet fiziksel sunucuya ihtiyacınız olacaktır.Bu sunuculardan her biri için donanım yatırımı, elektrik tüketimi, raf kirası ve network port hizmeti gibi ek masraflar ilave olacaktır.

Bulut Sunucu (VDS Paketleri) işte tam burada işimize yarıyor. İhtiyaçlarımıza uygun konfigürasyonlarda 3 adet VDS sunucu sipariş edip yapılandırabilirsiniz. Bulut sunucular küçük ölçekte (1GB ram, 40 GB disk vb gibi) sipariş edilebilir ve ihtiyaç dahilinde genişleyen bir sistemdir. Kiralık sunucularda ise bu mümkün değildir.Kullanmadığınız kaynaklar için de ciddi ücretler ödemek zorunda kalırsınız.

VDS sunucu siparişiniz ödemeniz sonrasında onaylanıyor.

Siparişin onaylanmasının ardından sunucunuz teknik birimin uygunluk durumuna göre 24 saat içerisinde kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Kurulumlarda sipariş esnasında belirttiğiniz işletim sistemi,kontrol panel gibi seçenekler uygulanmaktadır.

Bulut sunucu kurulumu için yüksek seviyeli donanımlar ve bazı özel yazılımlar gerekmektedir. Satın aldığınız bulut sunucunun tüm kurulum ve konfigürasyonunu biz yapıyoruz. Özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek verimi performansı almanız için gerekli tüm ayarlamalar uzman teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Veri Merkezimiz