Dünyanın en iyi fiyatı 1.99$'a .COM.TR Domain Hemen Kaydet
Kapat

Yetkili TR Kayıt Operatörü

.TR Alan Adınızı 3 Adımda Kolayca Niobeweb'e aktarın!

www.nic.tr'den
Aktarım Yapılacak Domainleri Seç

Niobeweb'i
Seç

Ücretsiz
Aktarımı Başlat!

Ücretsiz Transfer

.TR Uzantılı Alan Adınızı Yetkili Kayıt Operatörlerine Taşımanız (Transfer Etmeniz) için Geri Sayım Başladı.

ODTÜ’de olan ".tr" uzantı yetkisinin BTK’ya geçmesi ile birlikte, ".tr" uzantılı alan adı sahipleri için yeni bir süreç başladı. nic.tr üzerinden yapılan ".tr" uzantılı kayıtlar, 23 Aralık 2019 itibari ile yetkili kayıt operatörlerine devredilecek. 3 ay içerisinde nic.tr üzerinden tüm işlemler durdurulacak. Şimdi alan adınızı Yetkili Kayıt Operatörü Niobeweb’e kolayca ücretsiz aktarın.

Nic.tr sistemi üzerinden ".tr" uzantılı alan adlarının tahsis ve işlemlerini yöneten ODTÜ, geçtiğimiz günlerde ".tr" uzantı yetkisinin BTK’ya geçmesi ile birlikte kamuoyunu yeni süreç hakkında bilgilendirdi.

ODTÜ, 3 ay içinde aktarım sürecinin biteceğini, yeni alan adı tahsisi ve yenileme işlemlerinin de durdurulacağını açıkladı.

".tr" uzantılı alan adlarını nic.tr üzerinden alan kullanıcıların, yetkili kayıt operatörlerine geçiş sağlaması gerektiğiyle ilgili web sitesinden kamuoyunu bilgilendiren ODTÜ, ".tr" uzantılı alan adı sahiplerine de bilgilendirme maili gönderdi.

.TR uzantılı alan adı kaydını nic.tr üzerinden yapanlar şimdi ne yapacak?

Türkiye’de 410 bin adet ".tr" uzantılı alan adı var ve bu alan adlarının çoğunun kaydı nic.tr üzerinden yapılmış durumda. nic.tr 3 ay içinde tamamen kapanacağı için, bu süreçte ".tr" uzantılı alan adlarının yetkili kayıt operatörlerine aktarılması gerekiyor.

nic.tr 2008’de alan adı satışı yapan 11 şirkete ".tr" uzantılı alan adı satışı yetkisi vermişti. Geçiş sürecinde, yetki verilen bu firmalar içerisinde teknik altyapısını tamamlayanlar aracılığıyla alan adınızın aktarım işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

".tr" uzantılı alan adı aktarım işlemini, teknik altyapıyı sağlamış yetkili kayıt operatörü Niobeweb ile ÜCRETSİZ yapın.

  • Aktarım işlemi sırasında ve sonrasında web siteniz kesintiye uğramaz. Bu işlem web sitesi ve emailleriniz için bir problem oluşturmaz.
  • Alan adı bitiş tarihiniz değişmez. Kaç gün kullanım süreniz var ise aynı şekilde Niobeweb’e geçer.
  • Aktarım sonrasında Alan adı yönetim işlemlerinin tamamı Niobeweb kontrol panelinden ücretsiz olarak yapılmaya devam eder.
  • Bu işlemler ücretsiz olarak gerçekleşir.

Alan adı aktarım işleminin gerçekleştirilmesi için Niobeweb ekibine danışabilir veya aşağıdaki yönergeleri takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz

Nic.tr sitesinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın. Sağ altta yer alan Aktarım linkine tıklayın.

Aktarım işlemini başlatmak istiyorum linkine tıklayın.

Alan adlarınızın tamamını seçip devam tuşuna basın.

Onay işlemi için cep telefonun numaranızı girin. Yetkili Kayıt Operatörü Niobe Telekomünikasyon (Niobeweb.net) ‘u seçin. Muvafakatname kutucuğunu işaretleyin. Devam et’e basın.

Sistem sizi Niobeweb sitesine yönlendirecektir. Varsa üyelik bilgileriniz ile giriş yapın yoksa Müşteri Değil misiniz? Linki ile üye olun.

Sorgula butonuna basarak bir sonraki adıma geçin.

Taşımayı başlat butonuna basin.

Alan adı taşıma işleminiz tamamlanmıştır.

23 Aralık 2019 tarihinden itibaren, Nic.tr üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra alan adlarını aktarmanız için altyapısını tamamlamış olan Yetkili Kayıt operatörlerinden Niobe Telekomünikasyon’u seçin. Tamamen online olarak gerçekleşecek işlem sorasında güvenlik aşamaları tamamlandığında alan adınız herhangi bir kesinti olmadan yetkili operatöre geçmiş olacak.

".tr" alan adı kayıt işlemleriniz Niobeweb güvencesinde Hosting ve domain sektöründe 20 yıllık tecrübesi ile kullanıcılara benzersiz deneyimler sunan Türkiye’nin ilk kayıt operatörlerinden Niobeweb, ".tr" uzantılı alan adınızı transfer etmeniz için size ücretsiz olarak en hızlı hizmeti sunuyor. Bu sayede ".tr" uzantılı alan adı sahipleri vakit kaybetmeden tüm işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebiliyor.

Neden Niobeweb?
20 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman kadromuz ile sizin için değer üretiyoruz
20+ Yıllık Tecrübe
20+ Yıllık Tecrübe
Türkiye'deki müşterilerimize 20 yılı aşkın süredir katma değerli, inovatif servislerle çözüm üretiyoruz.
7/24 Destek
7/24 Destek
Her türlü destek taleplerinize 3 farklı kanaldan 7/24 çözüm üretmek için çalışıyoruz.
Ücretsiz Servisler
Ücretsiz Servisler
Farklı servis sağlayıcılarda ücretli olan bir çok hizmeti ücretsiz olarak sunarak işletmenizi destekliyoruz.
Gelişmiş Hosting Teknolojisi
Gelişmiş Hosting Teknolojisi
Sistem ve yazılım mühendislerimizin geliştirdiği gelişmiş altyapımız ile kesintisiz hizmet için çalışıyoruz.
İade Garantisi
İade Garantisi
Hizmet kalitemize güveniyor, bir çok ürünümüzde koşulsuz iade garantisi sunuyoruz.
Yüksek Müşteri Memnuniyeti
Yüksek Müşteri Memnuniyeti
%91 müşteri memnuniyet oranı ile Türkiye'nin en çok beğenilen hosting firmaları arasında yer alıyoruz.

Çözüm Odaklı Destek

Türkiye'nin en tecrübeli destek uzmanları ile 3 farklı kanaldan 7/24 destek sunuyoruz.