SSL Sertifikaları

E-ticaret uygulamalarında kullabileceğiniz dünya standartlarında SSL Sertifikaları

SSL Sertifikası ile sitelerinizi emniyete alın!

SSL Sertifikalarımız tüm tarayıcılarla % 99 uyumluluk göstermektedir.

Mobil Subdomain Ücret
RapidSSL
GeoTrust QuickSSL Premium
RapidSSL Wildcard Certificate
GeoTrust True BusinessID
GeoTrust True BusinessID Wildcard
Comodo EV SSL

SSL Sertifikaları - Sıkça Sorulan Sorular

SSL sertifikanızı bizden satın almak için mutlaka niobeweb' te bir hosting hizmetiniz olmak zorunda değil. SSL sertifikasını hosting hizmetini aldığınız herhangi farklı bir hosting sunucusuna kurulabilir.

Hayır. SSL Güvenlik Sertifikası web sitenizi herhangi bir saldırıdan ya da hacker ataklardan korumaz. SSL Güvenlik Sertifikası özel bilgilerin iletimi sırasında bu bilgileri şifreli özel bir tünel ile iletir. Sanal Pos uygulamaları için tüm bankalar kredi kartı bilgilerinin iletilmesi işleminin güvenliği için SSL sertifikası kullanımını zorunlu kılmaktadır.

Niobeweb' ten satın alınan Hosting, Vds ya da Kiralık Sunucunuzda yayınlanan hizmetler için ücretsiz şekilde kurulum hizmeti verilmektedir. Farklı firmalardan satın aldığınız hosting / sunucu hizmetleri içerisinde yayınlanan web siteleri için kurulum desteğimiz bulunmamaktadır.

Satışını sağladığımız SSL Güvenlik Sertifikaları bilinen tüm internet tarayıcıları ile % 99 uyumludur.

Türkiye' de faaliyet gösteren tüm bankalar satışını yaptığımız sertifikaları kabul etmektedir.

RapidSSL ve GeoTrust QuickSSL Premium için herhangi bir belge gerekmemektedir.Diğer sertifikaların onaylama süreçlerinde şirketinin yasal varlığını kanıtlamak için bir takım belgeler (ticari sicil kaydı, vergi levhası vb.) talep etmektedir.

Belge gerektirmeyen sertifikalardan ve mesai saatlerimiz içerisinde satın almanız durumunda ortalama 1 saat içerisinde sertifika aktif olmaktadır. özel durumlarda nadiren de olsa bu süre 24 saate kadar çıkabilmektedir.

Her sertifikanın sunduğu güvenlik düzeyi birbirine çok yakındır. Fiyat farkının sebebi SSL Markasının sunduğu şifreleme mekanizmasının kırılması durumunda karşılayacağı tazminat bedeline göre değişiklikler göstermektedir. Aradaki fiyat farkı web sitesi için ödenecek olan muhtemel tazminat bedeline göre farklılık göstermektedir.

Niobeweb sunucularında yayınlanan hizmetler için satın alacağınız SSL Güvenlik Sertifikaları için ayrıca sabit ip adresi satın almanıza gerek olmamaktadır. SSL Güvenlik Sertifikası ile birlikte 1 adet özel ip adresi ücretsiz olarak tahsis edilmektedir.

E-ticaret siteleri ve sanal pos uygulaması ile online ödeme alan web siteleri için SSL Güvenlik Sertifikası koşulu bankalar tarafından istenilmektedir. SSL Güvenlik sertifikası site ile ziyaretçi arasındaki özel bilgileri şifreli ve güvenli şekilde iletilmesini sağlanmaktadır.

Farklı firmalardan satın aldığınız ya da alacağınız SSL Güvenlik Sertifikalarını niobeweb' e taşıyacağınız hosting paketlerinizde de kullanabilirsiniz. mevcutta kurulu bir sertifikayı aktarmak için uygun şekilde alınan yedek dosyasını sunucularımıza sorunsuz şekilde yükleyerek kullanabilirsiniz. Sadece SSL Güvenlik Sertifikasının çalışabilmesi için niobeweb' ten 1 adet özel ip adresi hizmeti satın almanız gerekecektir. SSL Güvenlik Sertifikaları web sitesine özel atanan ip adresleri üzerinden çalıştığı için özel ip adresi satın almazsanız sertifikanız stabil çalışmayacaktır.

Hayır. SSL Güvenlik Sertifikası sadece üretildiği web sitesinde çalışmaktadır. web siteniz için satın alınan sertifika e-postalarınızı da korumamaktadır.

SSL Güvenlik Sertifikası ile korunan web siteleri içerisinde http ile herhangi bir kaynaktan veri çekimi (döviz kuru, hava durumu vb.) yapıldığında sertifika otomatik olarak devreden çıkacaktır. Sertifikanın güvenle çalışabilmesi için web sitenizde http ile veri çeken sayfalarınızdaki kodlarınızda düzenleme yaparak dış kaynaktan veri çekimini iptal etmeniz ya da http ön ek' ini https olarak güncellemeniz gerekmektedir.

SSL Güvenlik Sertifikası web sitesine özel kodlar üzerinden üretilmektedir ve bu nedenle birden fazla web sitesinde kullanılması mümkün değildir.

Veri Merkezimiz