Web Hosting

İşiniz ile gelişen hosting
Sürekli gelişen işinize yönelik bir hosting paketimiz var. Siz işinizi geliştirin biz ona uygun çözüm üretelim.

ASP.NET ve ASP Hosting

Asp.Net 2.0, 3.5 ve 4.5 Siteler, Klasik ASP veya SQL Server gereken projeler için en uygun seçim

Disk Trafik Ücret
100MB Hosting 100 MB 5 GB
43.00₺ /yıl 43.00₺ /yıl
1GB Hosting 1GB 10GB
99.00₺ /yıl 99.00₺ /yıl
5GB Hosting 5 GB 10 GB
119.00₺ /yıl 119.00₺ /yıl
10GB Hosting 10 GB 20 GB
139.00₺ /yıl 139.00₺ /yıl
Limitsiz Hosting Limitsiz Limitsiz
259.00₺ /yıl 259.00₺ /yıl
* Limitsiz hosting paketlerinde Mail Disk alanı 20 GB ile sınırlıdır.

PHP Hosting Paketleri

Wordpress, Joomla, Opencart ve daha bir çok PHP yazılım dilini kullanan siteler için en uygun seçim

Disk Trafik Ücret
100MB Hosting 100 MB 5 GB
43.00₺ /yıl 43.00₺ /yıl
1GB Hosting 1GB 10GB
99.00₺ /yıl 99.00₺ /yıl
5GB Hosting 5 GB 10 GB
119.00₺ /yıl 119.00₺ /yıl
10GB Hosting 10 GB 20 GB
139.00₺ /yıl 139.00₺ /yıl
* Limitsiz hosting paketlerinde Mail Disk alanı 20 GB ile sınırlıdır.

Kurumsal Hosting Paketleri

Kobiler, Orta Ölçekli Kurumlar, Esnaf veya 100 Çalışana kadarki tüm işletmelerin ihtiyacına cevap verebilecek ürünler

Disk Trafik Ücret
5GB Kurumsal 5GB 15 GB
229.00₺ /yıl 229.00₺ /yıl
10GB Kurumsal 10 GB 25 GB
349.00₺ /yıl 349.00₺ /yıl
20GB Kurumsal 20 GB 35 GB
459.00₺ /yıl 459.00₺ /yıl
Limitsiz Kurumsal Limitsiz Limitsiz
590.00₺ /yıl 590.00₺ /yıl
* Limitsiz hosting paketlerinde Mail Disk alanı 20 GB ile sınırlıdır.

Cloud Hosting Altyapısı

89.000+ Müşteri, 27.000+ hosting, 40.000+ Domain. İşte hosting hizmetimizde öne çıkan bazı özellikler...


Cloud Hosting Platformu

Sunucuları izler, beklenmedik bir yoğunluk oluşursa kaynak aktarımı yapar ve sitenizin kesintisiz çalışmasını sağlar

Ücretsiz yedekleme

Niobeweb sunucuları haftalık olarak yedeklenir. Herhangi bir veri kaybında 1-7 gün arasında oluşturulmuş olan en son yedek ile siteniz tekrar aktif hale gelir.

Yedekli DNS Sunucular

Web sunucularımızdan ayrı olarak yapılandırılmış merkezi yedekli DNS altyapısı ile DNS sorunları nedeniyle site erişim problemleri ortadan kaldırılmıştır

Kesintisiz Teknik Destek

Uzman ekibimiz pazartesi-cumartesi sabah 07:30 ile gece 03:00 arası, pazar günleri ise 09:00 ile 18:00 arası çağrılarınızı bekliyor.

Tek Tıkla Script Kurulumu

Wordpress, Joomla, Drupal ve benzeri onlarca hazır script son sürümleri ile kontrol panelinizde. Sadece bir kaç tık ile kolay script kurulumu yapabilirsiniz.

Anti Spam ve Anti Virüs Koruması

Tüm Hosting paketleri ücretsiz olarak standart Anti Virüs ve standart Anti Spam koruması altında çalışmaktadır. Ayrıca isterseniz Profesyönel Spam koruması satın alabilirsiniz

Hosting Hizmeti - Sıkça Sorulan Sorular

Web sitesi barındırması yani bilinen yaygın adıyla web hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenen içeriklerin, sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir sunucuda (server) saklanmasıdır.

İnternette web site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet hatlarına yüksek hızlı bağlantısı olan, yüzlerce ziyaretçiye aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web sitesine ait dosyaları barındıran ve internet erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veriyi saklama, barındırma ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Hosting hizmetleri işletim sistemi altyapısına göre 2 türde sunulmaktadır.Bunlardan biri Windows diğeri ise Linux işletim sistemidir.Burada bahsedilen Windows ve Linux işletim sistemleri kullandığınız bilgisayarın işletim sisteminden tamamen bağımsız olarak sadece hosting sunucusunun işletim sistemini ifade etmektedir.

Kullanıcılarımızın en çok aklına takılan sorulardan biri işletim sistemi tercihinin hangi kriterlere göre yapılacağıdır.

asp, asp.NET ve MSSQL altyapısı ile hazırlanmış websiteleri için Windows hosting paketleri uygundur.

PHP ve MYSQL altyapısı ile hazırlanmış websiteleri için ise Linux hosting paketleri uygundur.

Paketinizi satın aldıktan sonra altyapısının değiştirilebilmesi mümkündür ve bu işlem tarafımızdan ücretsiz olarak yapılmaktadır.Yedeklerinizi alarak bize bir destek talebi oluşturmanız yeterlidir.

Hayır,satın aldığınız alan adına özel e-posta hesapları oluşturabilmek için bir hosting hizmetine ihtiyacınız vardır.

Hosting paketleri websitenizi internet üzerinde yayınlarken alan adınıza özel mail adresleri de kullanmanızı sağlamaktadır.Paketinizi satın aldıktan sonra birkaç kolay adımda posta hesaplarınızı oluşturabilirsiniz.

Bir hosting hizmeti aldığınızda websitesi yayınlamanız zorunlu değildir.Sadece mail adresi kullanabilmek için hosting paketi satın alabilirsiniz.

Tüm hosting paketlerinde e-posta hesabı oluşturarak kullanabilmeniz mümkündür.Sadece e-posta hesabı kullanmak istiyorsanız Windows yada Linux paketlerden hangisini tercih edeceğinizin önemi yoktur.

E-posta hesaplarınızın ihtiyaç duyacağı en uygun disk boyutuna sahip paketi belirlemeniz yeterli olacaktır.

Dilediğiniz zaman hosting hizmetiniz üzerinde bir websitesi yayınlamaya da karar verebilirsiniz.Paketiniz kapsamında hem websitesi yayını hem de e-posta kullanımı sağlayabilirsiniz.

Evet,sistem üzerindeki her hosting hizmetini haftalık olarak düzenli şekilde yedekliyoruz.İhtiyaç durumunda yedekten geri dönüş talebinizi teknik destek birimine iletmeniz yeterlidir.

Haftalık yedeklerin gün ve saati sistemin durumuna göre belirlendiğinden ve farklılık gösterebileceğinden sitelerinizde yapacağınız değişiklikler öncesinde kendi bünyenizde de bir yedek almanız önem taşımaktadır.

Örneğin siteniz.com şeklinde bir hosting hizmeti satın aldınız.Ancak zaman içinde çeşitli ihtiyaçlar nedeniyle yeni bir alan adı alarak artık hosting hizmetinizi yeni alan adınız ile kullanmanız gerekiyor.

Hosting hizmetinize ait alan adınızı ücretsiz olarak değiştirebilmeniz mümkündür.

Ancak önemli bir hatırlatma olarak,alan adı değişimi esnasında eski hosting hizmeti içeriğinde yer alan tüm website verileri ve mail hesaplarının silineceğini unutmayınız.Yedekleme işlemlerinizi yapmadan alan adınızı değiştirmemenizi öneriyoruz.

Evet,teknik olarak bu işlemi yapabilmek mümkündür.Örneğin,Niobeweb üzerinden bir hosting hizmeti alarak sadece mail hesaplarınızı oluşturarak kullanabilir,websitenizi istediğiniz farklı bir sunucuya yada adrese yönlendirebilirsiniz.

Aynı şekilde,websitenizi Niobeweb sunucularından yayınlarken mail hizmetlerinizi farklı sunuculardan yada Google (Gsuite),Yandex,Microsoft Office365 kurumsal servislerini kullanabilirsiniz.Tüm bunları yapabilmeniz için DNS yönetimi müşteri panelinize entegre edilmiştir.Takıldığınız bir noktada teknik ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Alan adınızı hangi firmadan aldığınızın bir önemi yoktur.Alan adınızı satın aldığınız firma panelinden DNS sunucu (isim sunucu/namerserver) adreslerini Niobeweb'e ait adresler ile değiştirmek hosting hizmetini firmamızdan kullanabilmek için yeterlidir.

DNS sunucu (İsim sunucu-Nameserver) adreslerimiz:

ns11.trdns.com
ns12.trdns.com

Hizmetinizi satın alırken tercih ettiğiniz paket özellikleri ilerleyen zamanlarda yeterli gelmeyebilir.

Örneğin,websitenizin dosyaları yada mail hesaplarınız için daha fazla disk alanına ve trafiğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Bu tür durumlarda daha önce ödediğiniz ücretinizde herhangi bir kayıp yaşamadan,sadece üst pakete geçiş için gerekli olan fiyat farkını ödeyerek yükseltme yapabilirsiniz.

Yükseltme anında sistem hizmetinizin kalan gün süresi ve yeni paketin yükseltme tutarı arasındaki farkı otomatik olarak hesaplayacaktır.

Niobeweb olarak maalesef website yapmıyoruz. Websitesi yaptırmak için bu konuda uzmanlaşmış kişi yada firmalardan destek almanızı öneriyoruz.

Sitenizi yaptırdığınızda internet üzerinde yayınlayabilmek ve ziyaretçilerinize ulaşabilmek için bir alan adına,hosting hizmetine yada mail hesaplarına ihtiyacınız olacaktır.Biz tam olarak bu noktada devreye giriyoruz.

Evet, tüm posta sunucularımızda bilgisayar yada cep telefonunuzdaki posta programlarına kurulum ve kullanım desteği sunulmaktadır.

E-posta hesaplarınızı oluşturduktan sonra cihazınızın posta sunucusuna bağlanmasını sağlayacak ayarları bir defaya mahsus olmak üzere kayıt ederek kurulum yapmanız yeterli olacaktır.

İhtiyaç duyabileceğiniz ayarlar ve kurulum yardımı içeren video anlatımlar için;

http://teknikblog.niobeweb.net/eposta/

Veri Merkezimiz