Linux Hosting

Güçlü sunucu altyapımız ve geniş kaynak içeren Linux Hosting ürünlerimizi kullanarak sitenize güç katın. PHP ve Mysql kullanan projeleriniz için en uygun ve esnek Linux Hosting çözümlerini burada bulabilirsiniz.

PHP Hosting Paketleri

Wordpress, Joomla, Opencart ve daha bir çok PHP yazılım dilini kullanan siteler için en uygun seçim

Disk Trafik Ücret
100MB Hosting 100 MB 5 GB
1GB Hosting 1GB 10GB
5GB Hosting 5 GB 10 GB
10GB Hosting 10 GB 20 GB
Limitsiz Hosting Limitsiz Limitsiz
* Limitsiz hosting paketlerinde Mail Disk alanı 20 GB ile sınırlıdır.

Cloud Hosting Altyapısı

89.000+ Müşteri, 27.000+ hosting, 40.000+ Domain. İşte hosting hizmetimizde öne çıkan bazı özellikler...


Cloud Hosting Platformu

Sunucuları izler, beklenmedik bir yoğunluk oluşursa kaynak aktarımı yapar ve sitenizin kesintisiz çalışmasını sağlar

Ücretsiz yedekleme

Niobeweb sunucuları haftalık olarak yedeklenir. Herhangi bir veri kaybında 1-7 gün arasında oluşturulmuş olan en son yedek ile siteniz tekrar aktif hale gelir.

Yedekli DNS Sunucular

Web sunucularımızdan ayrı olarak yapılandırılmış merkezi yedekli DNS altyapısı ile DNS sorunları nedeniyle site erişim problemleri ortadan kaldırılmıştır

Kesintisiz Teknik Destek

Uzman ekibimiz pazartesi-cumartesi sabah 07:30 ile gece 03:00 arası, pazar günleri ise 09:00 ile 18:00 arası çağrılarınızı bekliyor.

Tek Tıkla Script Kurulumu

Wordpress, Joomla, Drupal ve benzeri onlarca hazır script son sürümleri ile kontrol panelinizde. Sadece bir kaç tık ile kolay script kurulumu yapabilirsiniz.

Anti Spam ve Anti Virüs Koruması

Tüm Hosting paketleri ücretsiz olarak standart Anti Virüs ve standart Anti Spam koruması altında çalışmaktadır. Ayrıca isterseniz Profesyönel Spam koruması satın alabilirsiniz

Linux Hosting - Sıkça Sorulan Sorular

Linux hosting tercihinize etki eden en önemli faktör sitenizin yazılım altyapısıdır.

PHP ile kodlanmış,MYSQL veritabanı ile çalışan websiteleri yada hazır yazılımlar için en uygun altyapı Linux sunucularda bulunmaktadır.

Hazır yazılımlara verebileceğimiz örnekler ise şu şekilde olabilir:

Wordpress,Joomla,Opencart,Prestashop,ShopPHP,MyBB Forum ve daha birçoğu...

Evet,kullanabilirsiniz.Çünkü buradaki Linux ifadesi hosting hizmetinizin barındırıldığı sunucunun işletim sistemini ifade etmektedir ve kullandığınız bilgisayarınız ile bir bağı kesinlikle yoktur.

Hizmet yönetimini Plesk gibi kontrol paneller ile sağlayabildiğiniz için Linux işletim sistemine dair teknik bilgiye ihtiyaç duymazsınız.

Evet,Linux hosting paketlerimizin tamamında 3 adet ücretsiz MYSQL veritabanı hizmeti sunulmaktadır.Oluşturacağınız veritabanlarını dilediğiniz zaman yedekleyebilir,farklı sunuculardan aldığınız yedekleri içe aktarabilir yada PHPMyAdmin arayüzü ile kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Linux hosting paketlerimizin tamamında şu anda en güncel ve kullanıcı dostu yapı olan Cloudlinux 'u tercih ediyoruz.Cloudlinux yapısı ile websitenizin ihtiyacına uygun PHP sürümünü "sadece sitenize özel" olarak aktif edebilirsiniz.

PHP için yükleme (upload) , zaman aşımı (timeout) ve PHP bileşenleri (PHP extensions) gibi tüm özellikleri kendiniz belirleyebilirsiniz.

Evet,gerektiğinde Linux hosting hizmetinizin altyapısını Windows olarak değiştirebiliriz.

Bu işlem esnasında websitenize ait dosyalar ve veritabanları sistemden silinmektedir.Bu nedenle yedeklerinizi aldıktan sonra "Destek" menüsünden teknik birime talep iletmeniz yeterli olacaktır.

Windows hosting altyapısına geçiş esnasında ve sonrasında mail hesaplarınız hiçbir kesinti olmadan çalışmaya devam edecektir.

Tüm hosting paketlerinde e-posta hesabı oluşturarak kullanabilmeniz mümkündür.Dolayısıyla sadece e-posta hesabı kullanmak istiyorsanız Windows yada Linux paketlerden hangisini tercih edeceğinizin önemi yoktur.

E-posta hesaplarınızın ihtiyaç duyacağı en uygun disk boyutuna sahip paketi belirlemeniz yeterli olacaktır.

Dilediğiniz zaman hosting hizmetiniz üzerinde bir websitesi yayınlamaya da karar verebilirsiniz.Paketiniz kapsamında hem websitesi yayını hem de e-posta kullanımı sağlayabilirsiniz.

Mail sunucularımızda dilediğiniz her cihaz ve konumdan erişebilmeniz için Webmail servisi bulunmaktadır.

Bilgisayar yada cep telefonunuzdaki internet tarayıcısını (Chrome,Firefox,Safari gibi...) açarak site adresinizin başına www. yerine mail. yazmanız yeterli olacaktır.

Örnek olarak; mail.siteadresiniz.com

Gelecek olan giriş ekranında e-posta adresinizi ve parolanızı yazarak giriş yapabilir, e-posta gönderim yada okuma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Veri Merkezimiz