Windows Hosting

ASP ve .NET internet siteleriniz için SSD tabanlı yüksek performanslı hosting. Windows 2012 sunucularımız, Plesk kontrol panel ile Microsoft tabanlı projeleriniz için ideal çözüm

ASP.NET ve ASP Hosting

Asp.Net 2.0, 3.5 ve 4.5 Siteler, Klasik ASP veya SQL Server gereken projeler için en uygun seçim

Disk Trafik Ücret
100MB Hosting 100 MB 5 GB
1GB Hosting 1GB 10GB
5GB Hosting 5 GB 10 GB
10GB Hosting 10 GB 20 GB
Limitsiz Hosting Limitsiz Limitsiz
* Limitsiz hosting paketlerinde Mail Disk alanı 20 GB ile sınırlıdır.

Cloud Hosting Altyapısı

89.000+ Müşteri, 27.000+ hosting, 40.000+ Domain. İşte hosting hizmetimizde öne çıkan bazı özellikler...


Cloud Hosting Platformu

Sunucuları izler, beklenmedik bir yoğunluk oluşursa kaynak aktarımı yapar ve sitenizin kesintisiz çalışmasını sağlar

Ücretsiz yedekleme

Niobeweb sunucuları haftalık olarak yedeklenir. Herhangi bir veri kaybında 1-7 gün arasında oluşturulmuş olan en son yedek ile siteniz tekrar aktif hale gelir.

Yedekli DNS Sunucular

Web sunucularımızdan ayrı olarak yapılandırılmış merkezi yedekli DNS altyapısı ile DNS sorunları nedeniyle site erişim problemleri ortadan kaldırılmıştır

Kesintisiz Teknik Destek

Uzman ekibimiz pazartesi-cumartesi sabah 07:30 ile gece 03:00 arası, pazar günleri ise 09:00 ile 18:00 arası çağrılarınızı bekliyor.

Tek Tıkla Script Kurulumu

Wordpress, Joomla, Drupal ve benzeri onlarca hazır script son sürümleri ile kontrol panelinizde. Sadece bir kaç tık ile kolay script kurulumu yapabilirsiniz.

Anti Spam ve Anti Virüs Koruması

Tüm Hosting paketleri ücretsiz olarak standart Anti Virüs ve standart Anti Spam koruması altında çalışmaktadır. Ayrıca isterseniz Profesyönel Spam koruması satın alabilirsiniz

Windows Hosting - Sıkça Sorulan Sorular

Windows hosting tercihinize etki eden en önemli faktör sitenizin yazılım altyapısıdır.

.Net ve ASP yazılım dilleri ile kodlanmış, MSSQL (Microsoft SQL) veritabanı kullanan websiteleri yada hazır yazılımlar için en uygun altyapı Windows sunucularda bulunmaktadır.

Basit HTML websiteleri için de Windows paketleri tercih edebilirsiniz.

Windows sunucularda PHP ve MYSQL veritabanı desteği de mevcuttur.Ancak PHP ile hazırlanmış siteler için en doğru tercih Linux hosting paketleri olacaktır.

Evet,Windows hosting paketlerimizin tamamında 3 adet ücretsiz MYSQL veritabanı hizmeti sunulmaktadır.Ayrıca MSSQL veritabanı kullanımı için de Windows hosting paketleri en doğru tercihtir.

Oluşturacağınız veritabanlarını dilediğiniz zaman yedekleyebilir,farklı sunuculardan aldığınız yedekleri içe aktarabilir yada PHPMyAdmin (MYSQL) ve Microsoft SQL Server Management Studio (MSSQL) arayüzü ile kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Evet,gerektiğinde Windows hosting hizmetinizin altyapısını ücretsiz şekilde Linux olarak değiştirebiliriz.

Bu işlem esnasında websitenize ait dosyalar ve veritabanları sistemden silinmektedir.Bu nedenle yedeklerinizi aldıktan sonra "Destek" menüsünden teknik birime talep iletmeniz yeterli olacaktır.

Linux hosting altyapısına geçiş esnasında ve sonrasında mail hesaplarınız hiçbir kesinti olmadan çalışmaya devam edecektir.

Tüm hosting paketlerinde e-posta hesabı oluşturarak kullanabilmeniz mümkündür.Dolayısıyla sadece e-posta hesabı kullanmak istiyorsanız Windows yada Linux paketlerden hangisini tercih edeceğinizin önemi yoktur.

E-posta hesaplarınızın ihtiyaç duyacağı en uygun disk boyutuna sahip paketi belirlemeniz yeterli olacaktır.

Dilediğiniz zaman hosting hizmetiniz üzerinde bir websitesi yayınlamaya da karar verebilirsiniz.Paketiniz kapsamında hem websitesi yayını hem de e-posta kullanımı sağlayabilirsiniz.

Evet,barındırabilirsiniz.

Ancak Full Trust özelliği gerektiren siteler güvenlik bakımından daha fazla izine ihtiyaç duydukları için diğer hosting hizmetlerinde güvenlik riski oluşturmamak açısından farklı sunucu altyapısında kullanım sağlanabilmektedir.

Full Trust özelliğini kullanmak istemeniz durumunda teknik birime ileteceğiniz bir talep ile hizmetiniz Full Trust desteği sağlayan bir sunucumuza aktarabilecektir.

Mail sunucularımızda dilediğiniz her cihaz ve konumdan erişebilmeniz için Webmail servisi bulunmaktadır.

Bilgisayar yada cep telefonunuzdaki internet tarayıcısını (Chrome,Firefox,Safari gibi...) açarak site adresinizin başına www. yerine mail. yazmanız yeterli olacaktır.

Örnek olarak; mail.siteadresiniz.com

Gelecek olan giriş ekranında e-posta adresinizi ve parolanızı yazarak giriş yapabilir, e-posta gönderim yada okuma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Veri Merkezimiz